fotbalový magazín

Sparta poprvé v sezoně ztratila body. Se Slováckem remizovala 2:2

3 min read

foto - David Štěpina

Sparta v rámci 6. kola Chance Ligy hostila Slovácko. Proti neoblíbenému soupeři z Uherského Hradiště si připsala první ztrátu v ligové sezoně. I přes remízu 2:2 se ale udrží na prvním místě Chance Ligy.

Lars Friis opět po zápase v Malmö výrazně protočil sestavu. Na svém místě zůstali pouze brankář Peter Vindahl a stoper Asger Sorensen. V základní sestavě Slovácka se poprvé představil Michael Krmenčík, kterého Letenští přivítali pískáním a vulgárními pokřiky na jeho osobu. Nechyběli také bývalí hráči Sparty Milan Heča a Michal Trávník.

Žezlo zápasu hned od začátku přebrali Sparťané. Slovácko dostávali pod tlak, ale žádnou ze svých šancí nedovedli ani k zakončení, a tak se ozvali hosté. V 17. minutě se k propadlému míči dostal Vlasiy Sinyavskiy, zbavil se sparťánského obránce Mathiase Rosse a přesnou střelou k pravé tyči nedal brankáři Vindahlovi žádnou šanci. Sparta nečekala s odpovědí dlouho. Při rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Sorensen a hlavou srovnal stav utkání na 1:1. Nutno podotknout, že situaci mu výrazně usnadnil špatným vyběhnutím Heča, a tak mohl zamířit do prázdné branky. Po chvíli se opět ozvali hosté. Po dlouhém nákopu Hečy dostal míč Krmenčík, který krásnou ránou z 25 metrů překvapil Vindahla a Slovácko šlo ve 24. minutě opět do vedení. Sparta zesilovala svůj tlak a v druhé minutě nastavení byla blízko vyrovnání. Nikým nehlídaný Sadílek ale nedokázal z malého vápna překonat brankáře Heču, který si připsal další úspěšný zákrok.

Do druhého poločasu vstoupil úřadující mistr se dvěma změnami. Veljko Birmančevič s Lukášem Haraslín nahradili na svých pozicích Kryštofa Daňka a Ermala Krasniqiho. A právě střídající Haraslín dal o sobě hned vědět. Šikovně se zbavil obránce Ndefeho, ale jeho střelu levačkou na zadní tyč vyrazil Heča na rohový kop. Sparta pokračovala v tlaku z prvního poločasu a plynula z toho další šance. Martin Suchomel sice úspěšné překonal brankáře Slovácka, ale na brankové čáře míč vykopl kapitán Stanislav Hofmann. Spartě se dočkala v 78. minutě. Trávník zahrál ve vlastním vápně rukou a k penaltovému značení se postavil Birmančevič. Ten se střelou k pravé tyči nemýlil a Pražané srovnali na 2:2. Slovácko ustálo závěrečný tlak Sparty, a dokonce mohlo v závěru samo udeřit. Střelu Pavla Jurošky však Vindahl zneškodnil, a tak se soupeři rozešli smírně 2:2.

Hráč utkání – Michael Krmenčík

V utkání podržel spoustu míčů a především v první půli vstřelil branku krásnou branku. Ukázal, že může být pro Slovácko rozdílovým hráčem.

AC Sparta Praha: Vindahl – Ross, Sørensen, Zelený – Wiesner, Sadílek /K/ (72. Laçi), Solbakken, Suchomel (72. Ryneš) – Daněk (46. Birmančević), Tuci (58. Olatunji), Krasniqi (46. Haraslín).
Trenér: Friis

1.FC Slovácko: Heča – Ndefe, Vaško, Hofmann /K/ (83. Reinberk), Doski – Blahút (83. Křišťan), Trávník, Havlík, Kohút (67. Daníček), Siňavskij (67. Juroška) – Krmenčík (54. Kvasina).